TAJEMSTVÍ PÁNEVNÍHO DNA 2

POHLEDEM VÝCHODU A ZÁPADU
 

CHARAKTERISTIKA

 

Tento seminář volně navazuje a rozvíjí poznané z Tajemství 1

 

Opět se budeme zabývat 3 rovinami, tedy fyzickým tělem, emocemi a energií a 3 patry těla, krkem, pánví a chodidly. Z předchozího semináře - jedničky - už víte, jak spolu 3 patra těla souvisí, co s námi a naším pánevním dnem dělají vysoké podpatky a naopak, jak na naše pánevní dno působí předsunuté držení naší hlavy. Toto propojení platí nejenom v rovině fyzické, ale i emoční a energetické. 

Ano, často si neuvědomujeme, že potíže v oblasti podbřišku mohou souviset s potížemi krku, s naším sebevyjádřením, komunikací, ale též psychosomatickými potížemi se štítnou žlázou, angínami. S mluvou souvisí i náš hlas, samy dobře víme, že kolikrát nejsme schopny ani promluvit, cítíme se přiškrceně, mluvíme potichu, nezřetelně či naopak velmi rychle.

 Další propojení naší pánve je s chodidly, kdy, jak už víme, živé chodidlo znamená živé pánevní dno. A jak je to s rovinou emoční? Jak si dobře stojíme v životě? Jak se nám to chodí po tom světě? A v rovině energetické je nám třeba být řádně uzemněni. Všichni víme, co se stane se spotřebičem, který nemá řádné pojistky? :-)

 

Co se na semináři naučím a s čím mi může pomoci?

 
V PATŘE KRKU
Patro krku si projdeme ve všech 3 rovinách, fyzické, emoční a energetické. Ukážeme si jednoduché cviky na krční páteř a na její stabilizaci, vyzkoušíme bioenergetická cvičení na uvolnění emocí (budeme vyplazovat jazyk a jiné) a v oblasti energetické si osvojíme použití lebečního čerpadla.
Krom bolestí krční páteře nám práce s krkem může pomoci s emočním problémem sebevyjádření, umět říci NE, ale i ANO, umět si říci o něco. Dále se správným použitím PC svalu a lebečního čerpadla bude cvičení účinné a bezpečné.
 
V PATŘE CHODIDEL
Ve fyzické rovině si ukážeme si cviky na chodidla, podíváme se, jak jsme uzemněné a naučíme se techniky na uzemnění. V emoční rovině zjistíme, jak se nám chodí po tom světě :-)
Práce s nohama nám pomůže navázat spojení s našimi chodidly, postavit se na zem nejen fyzicky, ale hlavně emočně.
 
V PATŘE PÁNVE
Naučíme se pokročilé techniky pánve - výdrže, maxima a jiné, pár fyzických cviků a přidáme další bioenergetická cvičení na pánevní pancíř.
Pokročílé techniky vám pomohou zvýšit vědomí v pánevním dnu, budete jej schopna vůlí lépe ovládat a to i nezávisle na vašem dechu, další bioenergetická cvičení vám rozšíří váš zásobník cviků.
 
BŘICHO A JIZVY

Podíváme se na břicho jako symbol života a na náš vztah k němu, co nám pomůže ve fyzické rovině a jak najdeme nejhlubší sval břicha - transversus, a jak celý prostor břicha oživit. 

Jizvy jsou nejen fyzické, ale i emoční a energetické. Ukážeme si co dělat s jizvou ve fyzické rovině, jak s ní pracovat. Při fyzické práci za pomoci dechu, uvolnění a dání si času prostoru se mohou emoce uvolnit a odplynout a tím se zvýší energetický tok v oblasti.

Seminář je sestaven jako celodenní  v rozsahu 7 hodin.
Po domluvě je možno seminář rozdělit na 2x4 či 3x3 hodiny nebo jako docházkový.
 

PROHLÁŠENÍ ÚČASTNIC KURZU - je podmínkou pro účast na semináři, prosím čtěte.

 

***

Kontakt

KAMILA JIŘÍKOVÁ


Semináře PÁNEVNÍHO DNA: ČR
Kladno, Kralupy, Praha, Velvary, ale i jinde dle domluvy

JÓGA: Velvary, Kralupy nad Vltavou

tel.: 777 860 106