JÓGA PRO HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHU

ROZVRH LEKCÍ

 
Motto
"Koncentrace a vizualizace jsou klíčem ke změně"
 
Izometrické, dechové a vizualizační cvičení zaměřené na žlázy s vnitřní sekrecí, které aktivuje jejich funkce a uvádí do rovnováhy. 
Cvičení je zaměřeno především na oblast hlavy (thalamus, hypothalamus, hypofýza, epifýza), štítnou žlázu, brzlík, slinivku, játra, nadledvinky, vaječníky, varlata, prostatu a mléčné žlázy, ale i na uvolnění kloubů pro lepší proudění energie.
Cviky jsou snadné, zvládne je každý, důležitá je cíleně zaměřená pozornost.
 
 
PŘEHLED ŽLÁZ
 
 
 
V těle jsou 3 velké řídící a kontrolní systémy, kterými jsou:
  1. Nervový systém
  2. Hormonální systém
  3. Imunitní systém
 
THALAMUS A  HYPOTHALAMUS
je sběrnou jednotkou informací ze všech tří systémů a ovlivňuje téměř všechny další žlázy. Hypothalamus přijímá citová poselství z nervového systému a thalamus je přeposílá ke k ostatním nervovým a žlázovým částem mozku. 
Činnosti, jako rovnováha vody v těle, vylučování tekutin, řízení teploty, hlad, spánek, zrak a sluch, krevní tlak, duševní i tělesné funkce jsou jistým způsobem ovlivňovány hypothalamem. Též sbírá a rozděluje kosmickou energii, ať jí již nazýváme prána, čchi nebo životní síla. Kromě těchto žláz se životní silou zabývá nejvíce epifýza a mozkomíšní mok.
S citovým zachvíváním se do mozku přenáší i duchovní já. Tedy posílíme-li činnost obou tak náš vnitřní stav bude klidnější, v míru.
 
EPIFÝZA
uvolňuje melatonin, který se podílí na biorytmech našeho těla. Jeho hladina je silně závislá na střídání světla a tmy. Světlo, především modré - TV, počítač apod., výrazně snižuje jeho tvorbu, tma zvyšuje. Melatonin ovlivňuje rytmus bdění a spánku, ovlivňuje rytmickou činnost pohlavních žláz a produkci růstového hormonu.
Z hlediska energetického je anténou pro kosmickou energii.